Підсумки року 2020. Україномовні ютуб канали про бджільництво.

Хто про що, а Пасіка Івана Запухляка про бджоли. Ми маємо свій ютуб канал, де постимо час від часу відео з актуальних, а часом і не дуже актуальних питань. Через брак часу розглядємо цей канал радше як відео архів, що в нас було на пасіці. Канал свіжак, контент дуже на любителя, тому кількість переглядів могла б бути кращою. Але те, що ми без особливих зусиль отримали понад 150 підписників нас радує. Матковивідна справа це така річ, де знайти однодумців в непростих українських реаліях складнувато. Але ми не втрачаємо оптимізму і сьогодні вирішили поділитися з читачами блогу Пасіки Івана Запухляка своїм суб’єктивним рейтингом ютуб каналів про бджільництво в українському сегменті інтернету. Така собі Бджола евордс 2020.

Одночасно радує тенденція, що активно розвивається україномовний сегмент бджолярського відео контенту, де бджоляр це не тільки дідусь у брилику на фоні сільської хатинки, а і досить сучасна професія. Якщо придивитися більш детально, то у битві за прихильність аудиторії пасічники не гребують сучасними медійними застосунками і є досить просунутою в цифровому контексті професійної групою. Якщо фото твого вулика нема у Фейсбучику чи на ютутбі, то твоє пасіки не існує. Чи треба бджолам напувалки, як витопити віск, якого кольору правильні карпатські бджоли і чи є жовті бджоли справжніми чи заморськими приблудами диверсантами. Пошук відповіді на ці та сотні інших запитань спонукає десятки людей ставити у зручне (чи часом не дуже) положення телефон чи камеру і виразом маститого журналіста звертатися до своєї аудиторії.

У своємо огляді ми охопили частину професійної та любительської бджолярської спільноти, що записує відео українською мовою. З одного боку коли хочеш захопити своїм контентом весь світ (закреслено), більш численну аудиторію, то канал слід озвучувати англійською, іспанською чи бодай німецькою. Але враховуючи нашу постколоніальну минувшину ми це чомусь робимо на общепрінятом.

Більше не значить краще, тому раді вас інформувати, що україномовного бджолярського контенту, що охоплює актуальні питання бджільництва є цілком достаньо, щоб отримати практичні поради чи просто дізнатися як там справи на пасіці сусіда. Навіть якщо сусід за тисячу і більше кілометрів, чи взагалі по той бік океану.

Хто є цими чудовими людьми, які діляться своїм досвідом, успіхами та практичними напрацюваннями? Та тут є всі: і дідусі, і поважні пани, які розводять на пасіці тільки певну породу бджіл і підприємливі хлопці та дівчата, які переконані в тому, що бджола це супер комаха, яка при правильному догляді є запорукою добробуту цілих родин. Є супер люди, які встигають всюди і на всі бджолярські події, і в ізольовані облітники доплисти чи видертися в гори, і на зустрічі з представниками влади, а найголовніше на пасіці все в них згідно сучасних уявлень і високих стандартів спільноти. Заслуговує уваги той факт, що багато пасічників блогерів роблять багато речей для облаштування пасіки власноруч.

Який контент виробляють україномовні ютутбери пасічники професіонали та любителі? Насамперед, це обмін досвідом, далі практичні поради, спостереження на пасіці. Є інформація щодо матковивідної справи та штучного осіменіння бджолиних маток. Кожен бджоляр ютубер має певні міркування щодо порід бджіл. Все це разом робить контент корисним і різноманітним. Середня тривалість відео 15-18 хвилин, якщо відеоконтент з події чи лекції, то трапляються і півтора годинні.

Тому до нашого рейтингу україномовних ютуберів пасічників та бджолярів за результатами 2020 року.

Місце номер 10

Посідає новий, але досить динамічний канал від Nazariy Dyakiv . Тут кількість підписників тільки перейшла межу півтори тисячі (якщо бути більш точним 1,620 ) і сумарна кількість переглядів 146 251. Канал створений у 2012 році і почав активно наповнюватися контентом з 2018 року. Унікальність цього каналу у тому, що він розповідає про особливості промислового виробництва меду у Канаді, в провінції Саскачевань. Чудовою українською Назарій Дяків, власник вуликів хмарочосів, розповідає про життя бджіл на своїй пасіці. Щира подяка за змістовний контент.

Місця дев’яте. Далі переносимося до українських Карпат, звідки про життя бджіл в горах інформує нас канал Бджілка Карпатська Канал має 3,08 тис. підписників, ведеться з 2017 року. Станом на грудень 2020 на каналі 335734 переглядів.

Місце номер 8 розділяють зі схожими показниками два канали. Пасіка Олександра з 3,4 тис. підписників. Канал ведеться з 2017 року і станом на грудень 2020 має 313046 переглядів. Тут зібрані практичні поради та зафільмовані події на пасіці півдня України.

Та канал Пасіка Діда Євгена це трохи бджолярського гумору. Канал ведеться з 2018 року, має 3,74 тис. підписників і 441010 переглядів. Без доброго насторою до бджіл краще не підходити переконаний пан Євген з Жашківщини.

Місце номер 7 посідають теж два канали

Канал Хуторного Володимира 4,23 тис. підписників та дуже багато контенту з практичними порадами. Сумарна кількість переглядів сягає 716643. Пан Володимир займається матководством і має пасіку в центральній Україні. Дуже позитивний контент, любов до бджіл та бджолярства роблять його відео приємними до перегляду. Актуальний контент та компактний виклад роблять ці відео дуже корисними. Приємне відчуття, що ти завітав у гості на пасіку до доброго товариша. Пан Володимир один з першопроходців Ютутбу, викладає свої відео з січня 2012 року.

Багато критичного осмислення інформації має канал Артема Майстерчука з актуальним досвідом виведення маток української степової і дуже широким колом практичних порад та понад 4,25 тис. підписників. Канал наповнюється контентом з 2015 року, має 512744 перегляди. Окремої уваги заслуговують відео про селекцію українських степових бджіл за допомогою інструментального осіменіння. Людина досить відома в пасічних кругах як матковод і селекціонер. Більшість контенту знімається в процесі роботи.

Місце номер 6. Теж два канали.

Тут затесався канал Розумний Пасічник з безкраїх просторів Дніпра з 7, 64 тис. підписників. Контент каналу наповнююється з 2017 року і має 845 791 переглядів. Основна тема це відео з подій, лекції та практичні поради.

Важко посперечатися з тим, що Закарпаття унікальний в культурному контексті регіон. Про те, що Карпатка є панацеєю для всіх українських пасік можна і треба дискутувати. Канал Мед Карпат від Віктора Паппа це суміш наукових доповідей про Карпатку, досвіду утримання промислових пасік в умовах небагатих карпатських медозборів, рекламно-просвітницьких роликів. Цікаво, грунтовно, часом несподівано. Канал веде свою історію з 2016 року. Має 594153 сумарних переглядів та 6, 67 тис. підписників.

5 позиція.

Колоритний канал від Івана Филипчука. Він регулярно постить відео з 2013 року. Має 8,6 тис. підписників та 218184025 оригінальних переглядів контенту. Іван Филипчук один з активних учасників спілки Буковинський бджоляр, активний учасник подій для пасічників, який пропагує здоровий спосіб життя, спорт та розвиває бджільництво Чернівецької області. Цей ютуб блогер відомий бджолярам, що відвідують тематичні виставки та зустрічі. Він часто презентує Чернівецьку область та рекламує буковинські бджолопакети та матки. На каналі також перезетнована інформація щодо інструментального осіменіння бджолиних маток.

Позиція номер 4.

Канал Бджолярський вісник від популяризатора бджільництва Сергія Терентьєва з Київщини. Контент формується з 2017 року, канал має 12,0 тис. підписників 1512329 оригінальних переглядів. Манера розлого висловлювати свої думки, громадянська позиція, а також відео з практичною інформацією можуть бути корисними як початківцям так і досвіченим пасічникам.

Третя позиція.

Канал Юрія Овдієнка . Пан Юрій досвічений ютуб блогер, веде канал з 2013 року з містечка на півдні Київщини, має багатий життєвий досвід і широке коло бджолярських контактів. Канал має 18,4 тис. підписників та 4982014 оригінальних переглядів, що свідчить про своєрідність та унікальність контенту. Що, де, коли у середовищі пасічників старшої генерації. Ну і звичайно досвід з особистої пасіки. Цифрова пасічна газета для українських пасічників з новинами, трафунками та розслідуваннями.

Друге місце.

Посідає канал Олексія Медяника з Харківщини. У пана Олексія 19, 2 тис. підписників. Канал ведеться з 2014 року і набрав 4019053 переглядів. Тут можна знайти безліч порад щодо облаштування пасіки, виробництва вуликів та інших важливих деталей пасіки. Цікаві відео спостереження та відвідання подій.

Перше місце.

Канал Ярослава Мухи, який встигає багато: і на пасіці, і в комунікації з бджолярською спільнотою. Канал має 39,4тис. підписників. Хто перший встав, того і приз. Канал ведеться з 2011 року, активно почав наповнюватися відео на бджолярську тематику 6 років тому. Станом на кінець грудня має 8083406 переглядів. На каналі висвітлено широке коло питаннь по роботі з бджолами, особлива увага закцентована на роботу зі столярними верстатами та виготовлення різних елементів вуликів. Деякі положення автора каналу є дещо дискусійними, що добре віддзеркалює сучасний стан українського бджолярства і спонукає до зниження градусу знецінення успіхів один одного, а пошуку нових варіантів співпраці та результативної дискусії.

А це ще не все…

Бо є ще два канали, що мають досить велику кількість переглядів дуже активну наповнюваність свіжим контентом у 2020 році, однак вони не ввійшли до нашого топчику, бо більшість відео на цих каналах промарковані не українською. Це є активні учасники бджолярської спільноти у напрямку маркетинг, корисні поради, що по чому і ще багато корисного і практичного.

Канал Андрія Баскевича має 36, 4 тис. переглядів дуже багато оглядів щодо відгуків та характеристик різноманітних товарів для пасіки та бджільництва. Всі комерційні пропозиції, де і що, і з якою знижкою чи спецпропозицією можна придбати знайдуть бджолярі на цьому каналі. Сам пан Андрій має великий і грунтовний практичний досвід в бджільництві.

Також він час від часу відвідує пасіки свої вчителів та приятелів, що може вважатися як прикладом розбудови бджолярської спільноти. Часто молодій та ініціативній частині бджолярської спільноти бракує практичних порад і підказок генерації досвічених бджолярів. На каналі Андрія Баскевича можна знайти такі відео, де чудовою милозвучною полтавською говіркою поважні пасічники діляться своїм досвідом, чк наприклад тут.

Цікавим є досвід від Івана Фабро, що заснував і розкручує свій персональний бренд, завданням якого є блогерство тісно пов’язане з бджільництвом. Канал має ведеться з 2011 року, періодично наповнюються 8 років, має 6 768 261 переглядів. Робить це досить успішно, але навігатор заміру аудиторії ще досить слабо виставлений на україномовну спільноту, то ми оглянемо цей канал поза рейтингом. Всі новини бджолярської спільноти, присутність на знакових бджолярських подіях, відвідини пасік в різних частинах України роблять контент каналу Івана Фабро унікальним і оригінальним.

Тут, хоч так і не прийнято, ми внесемо всередину тексту невеликий постскриптум для того, щоб виправити ситуацію з одним досить популярним каналом на матковивідну тематику.

Канал Пасіка АМГ створений Андрієм Григоренко має дуже багато пізнавальних, а найголовніше дуже практичних відео на матковивідну тематику. Канал має 1,424,577 оригінальних переглядів, створений з 2009 року, активно наповнюється з 2016.Є відео про Карпатку, Карніку, Бакфаст, Кавказянку. І це все практичний досвід. Також багато цікавих практичних порад щодо медодаїв та оригінальні відео про острівний облітник на Дніпрі. Пасіка розташована в досить багатому на медові пасіки півдні Київщини, поблизу Кагарлика. При пошуку популярних україномовних ютубканалів на бджолярську та маткарську тематику за ключовими словами перші дві сторінки видавало виключно не українською. І ми вирішили, що канал орієнтований не на україномовну аудиторію. Насправді більшість відео попри російськомовне титрування записані доброю українською.

І на завершення хочемо оглянути декілька каналів, що поки мають невелику кількість послідовників, але час від часу постять досить оригінальний контент.

Пасіка Солодка Спокуса має 1,65 тис. підписників, почала активно наповнювати створений у 2018 канал, однак у другій половині 2020 року трохи знизила темп, тому не була включена в рейтинг від Пасіки Івана Запухляка. Є відео з подій, однак особливо цікавими є відео з пасіки.

Цікавим для нас є окремі відео з пасіки на берегах річки Горінь МОя Пасіка Цей ютуб канал має 1,46 підписників, створений у 2015 році, однак наповнювався саме у 2020 році, за що отримав 107,090 переглядів.

Наступний канал можна описати як пан дає жару з Карпаткою. Це Матковивідна пасіка Василь Ткач Канал має 884 підписники, ведеться з 2017 року і має 121 137 переглядів.

Пасіка Плай про особливості розведення бджіл в Карпатах. У цього каналу 844 підписника, він ведеться з 2017 року та має 61 978 перегляди.

Канал Володимир Гніденко ділиться своїм досвідом маткарства з пасіки в місті Кагарлик на відні Київщини, має 819 підписників, ютубить з 2015, але канал наповнює періодично останні три роки. За що має 131491 перегляд.

Ще з потенційно цікавого Пасіка21, що має 498 підписників, наповнює канал з 2019 року та 14485 переглядів.


Ну і на завершеня про Пасіку Івана Запухляка, перспективи розвитку ютуб каналу якої спонукали зробити весь цей огляд.

Ми вдячні всім творцям контенту за те, що долучаєтеся до створення професійної спільноти і бажаємо в прийдешному Новому Році не втрачати наснаги від бджолярства. Продуктивних медозборів, успіхів у селекції та результативної комунікації!

3 Відповісти на “Підсумки року 2020. Україномовні ютуб канали про бджільництво.”

    1. Так, є така ситуація.Виникла тому, що в другій половині 2020 року більшість відео з каналу видавало російською. Втім, це приватна справа кожного. Зараз ми детально вивчивши весь (більш, ніж чотирьохрічної присутності) доробок матоквивідної пасіки зрозуміли, що трохи промахнулися. Виправляємо її.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.